EBYS Giriş

Üniversitemiz, Temmuz 2017 itibari ile resmi yazışmalarla ilgili bütün süreçlerin bilgisayar ortamında yapılmasını sağlayan Elektronik Belge Yönetim Sistemini (EBYS) kullanmaya başlamıştır. Üniversitemizde kullanılmakta olan "EBYSNet" web tabanlı bir yazılım olup, ayrıca kurulum gerektirmez. Üniversitedeki herhangi bir bilgisayarda internet bağlantısı olması yeterlidir. Program Chrome tarayıcısında sorunsuz çalışmaktadır. Sistem ile ilgili soru, sorun ve görüşleriniz için EBYS Koordinatörlüğü ile iletişime geçebilirsiniz. 

EBYS kaydı için EBYS birim sorumluları tarafından sistemde bulunan "EBYS Kullanıcı Formu"nun EBYS Koordinatörlüğüne gönderilmesi gerekmektedir.

 

EBYS Kullanıcı Giriş Sayfası: https://ebysnet.ogu.edu.tr/  

 

EBYS Mobil Kullanımı: EBYS, akıllı telefonlarda da kullanılmaktadır. Uygulama için “Apple Store” veya “Google Play Store”dan EBYSNet Mobil (Mart Yazılım) uygulamasının indirilmesi gerekmektedir. Uygulama indirilip açıldıktan sonra giriş sayfasında ekrana gelen “Ayarlar” sayfasında sunucu adresi olarak https://ebysnetm.ogu.edu.tr adresinin yazılması gerekmektedir. Adres tanımlandıktan sonra giriş sayfasından EBYS kullanıcı bilgileri ile uygulamaya giriş yapılabilir. Mobil Uygulama ile belge havalesi, vekalet bırakma gibi işlemler yapılabilmektedir.

 

EBYS Üniversite Dışında Kullanım: EBYS, üniversitemiz sunucuları üzerinden hizmet vermektedir ve  güvenlik nedeniyle yerleşke dışından EBYS’ye ulaşım VPN (sanal özel ağ) ile sağlanmaktadır. Bilgi işlem Daire Başkanlığının Hizmetler sayfasında VPN kurulumu ile ilgili bilgiler mevcuttur (http://bidb.ogu.edu.tr/Sayfa/Index/55/vpn-sanal-ozel-ag).