Mobil Uygulama ve Kampüs Dışından Erişim

EBYS mobil uygulamasına marketten "EBYSNet Mobil" ismiyle ulaşabilirsiniz. Uygulamayı yükledikten sonra önce Ayarlar kısmından sunucu adresini (https://ebysnetm.ogu.edu.tr) yazıp kaydetmeli daha sonra kullanıcı adı ve şifre ile sisteme giriş yapmalısınız. EBYS mobil uygulaması kullanılarak hesaptaki evraklar görülüp içerikleri okunabilir, havale işlemleri yapılabilir, vekalet bırakma/alma işlemleri gerçekleştirilebilir ancak yazı hazırlanıp imzalanamaz/onaya sunulamaz.

 

https://ebysnet.ogu.edu.tr web sayfasına kampüs dışından direkt erişim güvenlik nedeniyle kapatılmıştır. http://vpnbilgi.ogu.edu.tr/ayarlar.php sayfasından bilgisayarınıza, sisteminize uygun olan OpenVPN uygulamasını indirin ve kurun. Daha sonra her kullanıcı girişi yaparak bağlandığınızda EBYS girişi yapabilir ve elektronik imzanızı kullanabilirsiniz. Eğer vpn açmış olsanız dahi ebysnet.ogu.edu.tr sayfası açılmıyorsa Denetim Masası/Programlar ve Özellikler sayfasından OpenVPN uygulamasını kaldırın ve yeniden kurun. 

NOT: Uygulamayı yönetici olarak çalıştırmayı unutmayın. (Bunun için masaüstündeki OpenVPN simgesi üstünde sağ tuş yaptıktan sonra Yönetici olarak çalıştır seçeneğine tıklanmalıdır.)

Detaylı bilgi için: http://vpnbilgi.ogu.edu.tr/index.php